Permanentní make up v pravim slova smyslu se jedná o tetování, ale odlišuje se to minimálním zásahem do pokožky. Při permanentním make upu neboli PMU se aplikuje přírodní barvivo do hloubky 0,5 – 1,5 mm výsledkem toho je krásně, přírodně nalíčený obličej po dobu 1,5 3 let.

Optimální hloubka permanentního make upu je základ kvalitní aplikace. V dnešní době ještě bohužel neexistují stroje, které by zaručili 100% výsledek. Hloubka aplikace tedy zcela závisí na zkušenostech specializovaného odborníka. Pokud má slabé zkušenosti jsou to vyhozené peníze nebo nutnost si vyhledat lepšího odborníka pro opravu. Kdyby se Vám něco podobného stalo – nezoufejte, jste u nás vítaná a ráda vám pomůžu: ul. Vodičkova 16, Praha.

Co přináší permanentní make up rtů

I přes tato nebezpečí si permanentní make up vybojoval velkou popularitu. On totiž dokáže ušetřit čas, který žena obyčejně ztratí na každodenní líčení a navíc ochrání před nežádoucími alergickými reakcemi na kosmetické výrobky. 
Pomocí permanentního make upu je možno viditelně zkrášlit  rty barvou nebo je zvětšit a udělat je přitažlivě plnými. Aplikací PMU také zvýrazníte své oči, přidáte jim efekt plných řas. S obočím se také dá kouzlit, měnit formu, odstín barvy a ve výsledku je pohled ženy více otevřený a přitažlivý. Je, ale nejpodstatnější vědět - co Vy osobně od permanentního make-upu očekáváte.  

Dva druhy permanentního make-upu rtů

Druhá a závazná podmínka kvalitního permanentního maku-upu je přesná představa formy a barvy, kterou tímto způsobem chcete získat.
Permanentním make-upem rtů můžeme konturovat rty nebo je udělat plnými.

Konturovací permanentní make up podtrhává přírodní kontury vašich rtů je-li třeba upravuje asymetrii. Barva kontury se zpravidla vybírá dle přírodní barvy rtů. Prvním krokem se vytváří přesné a tenké kontury. Používají se na to tenké jehličky. Pro silnější linie jsou k dispozici trojné jehličky. Ze začátku se fixuje forma rtů, poté se nanáší konečná vrstva.

Permanent plných rtů – povoluje korekci formy rtů, udělá je více barevnými, lesklými a hlavně výraznějšími. Schová a zkoriguje jakékoliv defekty. V tomto případě se , ale nedělají jen okraje jako u kontur, ale celé rty. Pokud nemáte permanent celých rtů to vypadá tak, jako by jste je obkreslili obyčejnou konturovací tužkou, ale nestihli si nanést rtěnku. Po plné aplikaci celých rtů již rtěnku nepoužíváte leda lesk dle přání. Barva kontur a samotných rtů může byt stejná nebo lišit - to závisí na požadavku klienta. Odstíny barev je možné jakkoliv měnit. Pokud se použije zesvětlený pigment tak můžeme docílit „prosvícení“ a hezkého propojení přírodní barvy rtů s přidanou barvou permanentu čímž přidáme elegantnost a decentně zdokonalíme celkový vzhled.    

Specialista, který má zdravotní vzdělaní může nabídnout  anestesii. A to mast, která znecitliví požadovanou část kůže. V některých případech ani anestesie není zapotřebí. To závisí na osobní hranici citlivosti zákazníka.

A teď musíte si vybrat

Barvu PMU vyberete předem dle svého vkusu a klidně přineste s sebou stejný odstín rtěnky. Těm, kteří si ještě nevybrali dáme tabulku barev přímo na místě a mile rádi poradíme.

Časový harmonogram permanentního make upu rtů

Zpravidla procedura permanentního make upu kontury i výplně rtů trvá zhruba 1-3hod. Prvních 24 hodin se vám budou rty zdát oteklé a ještě 1-2 dni rty budou vypadat jako barvitě namalované. Zhruba ale do 4 dnů se dočkáte prvního mezivýsledku u plných rtů s vámi zvolenou barvou. Přitom budou se také dělat malé stroupky, ale těch se nebojte a nestrhávejte. Do 3 dnů odpadnou sami. V tu dobu totiž v nitru rtu probíhají konečné procesy usazení, barva se rozprostírá tam kam má. Během dalších dvou týdnu se odstín barvy sníží na 30-50% až dosáhne požadované konečné barvy. Po měsíci již budete vědět co případně potřebujete dokorigovat.

Jak si to usnadnit  

Co specialista doporučuje dělat po aplikaci v průběhu měsíce:

  • používat speciální hojicí masti na rty po každém jídle
  • omývat pokožku okolo rtů teplou desinfikovanou vodou bez pomoci běžných mycích prostředků
  • provádět prevenci oparu

Poslední opatření doporučuje se ne jenom po ale i jako příprava před permanentním make upem rtu. Opar (herpes) je největší nepřítel který ničí kontury rtu a muže poškozovat pigment. Poněvadž virus herpes je přítomný v krve  70 až 80% lidi a zásah do pokožky  konturu rtu obzvlášť provokuje jeho aktivitu, proto před a po aplikaci permanentního makeupu doporučují brat protivirové přípravky.

V průběhu měsíce po proceduře se neradí:

  • připouštět osušení rtů a následné praskání (na to si dejte velký pozor hlavně v zimních obdobích)
  • napařovat obličej
  • opalovat se
  • násilně strhávat stroupky
  • používat rtěnku nebo lesk
  • dělat depilace okolo úst
  • nesmíte dopustit přístup mycích prostředku, zubní pasty nebo alkoholických nápojů na místa permanentního makeupu.

Co se, ale může stát?

Co můžete dělat v případě, že se permanentní make up rtů pokazí. Praha je větší město, kosmetických salonů je tu nepřeberné množství a každý každého nezná. Je možné, že nezkušená kosmetička udělá chybu. Existuje metoda laserového odstranění. Což je, ale těžký a nákladný proces. Laser odstraní barvivo za pomoci záření i když u spektru teplých barev to není jednoduchý. Avšak spousta cizích nepovedených zákroků jsme zdárně upravili i bez laseru.

Zbývá jen popřát aby Váš permanentní make up byl povedený a vždy potěšující.

Volejte na moje číslo:

+420  608 266 074 - salon JASMÍN

(Váš specialista na permanentní make up)
kosmetický salon Ellen, ul. Vodičkova 16, Praha 1