Permanentní make up bývá někdy vhodnou, jindy téměř nezbytnou aplikací zvláště, pokud jde o zakrytí menších vad nebo nepříliš zdařilých chirurgických zákroků. Avšak ve většině případů ženy rády volí permanentní make up pro zkrášlování a pohodlí. A mezi třemi základními aplikacemi máme svou hvězdu – permanentní make up obočí. Jde o oblíbenou metodu, kterou pro svou jedinečnost a snadnou aplikaci upřednostňuje stále více žen doma i ve světě. Dovolte mi, seznámit Vás s tímto hitem blíže.

Výběr barvy – nesnadný úkol

Jakou zvolit barvu pigmentu jsem se snažila podrobně přiblížit již v předchozím článku permanentní make up obočí. Pozastavila jsem se především u toho, jakým odstínům je lépe se vyhnout. Důležité je také vědět, že i sytost barvy se razantně změní v průběhu prvních 5-7 dnů po aplikaci PMU. Vysvětlení je jednoduché: při provedení permanentního make-upu obočí se pigment mělce zapracovává do horní vrstvy pokožky. „Nasátí“ pigmentu a usazení více do hloubky aktivně probíhá ještě několik dnů, což značně oslabuje prvotní kontrastní vzhled obočí ihned po aplikaci permanentního makeupu. Přidává se k tomu i odpadnutí horního stroupku, který občas odnese příliš barvy. Za týden se barva a vzhled „nového“ obočí postupně zesvětlí a ukáže se světu ve své finální kráse. Je však vhodné vydržet ještě dalších deset dnů, abyste mohla skutečně vidět výsledek a zhodnotit ho. Poté, když už je výsledek zřejmý, navštivte mě, prosím, pro případnou úpravu. Bude to čas, který využijeme k tomu, aby se vykorigovaly nepatrné nebo téměř neviditelné výpadky a mezery způsobené odpadlými stroupky. Ještě dobrá rada – nepijte před aplikací PMU kávu. Každý vypitý šálek kávy před zákrokem totiž může negativně ovlivnit výsledný efekt. Kávu tedy ne - alespoň jeden den před aplikací!!

Proč právě tato pochutina může zhoršit permanentní make-up?

Káva a permanentní make up se někdy poperou.

Milé dámy, cílem následujících řádků není vyvolání obav, ale předání pravdivých informací k Vaší plné spokojenosti. Jen málo kosmetických salonů nebo tetovacích studií upozorňuje na to, že jehla občas vyvolává krvácení. Při permanentním make-upu se propíchnutí provádí speciálním přístrojem a to do hloubky od 0,8 do 1,5mm a krvácení se u něho většinou vůbec nevyskytuje. Výjimkou jsou osoby, které mají problémy s krví, zvýšený tlak, nebo si ho zvýší právě šálkem kávy. Je celkem pochopitelné, že ta místa, kde dojde ke krvácení potom neudrží dobře aplikovaný pigment a náprava probíhá až při opravě. Doporučení zákazu konzumace kávy před aplikaci PMU platí pro všechny druhy: permanentní make up obočí, kontury očních linek, rty.

A jak to snáší chloupky?

Permanentním makeupem zůstávají Vaše přírodní chloupky absolutně nepoškozené. Hloubka provádění PMU je tak malá, že vůbec neproniká k jejich kořínkům. Po deseti dnech od aplikace permanentu můžete pečovat o obočí tak, jak jste zvyklé. Poté, co je původní tvar obočí permanentním make-upem pozměněn, zbývá už jenom poslední – občas odstranit chloupky vyskytující se mimo nově zvolenou linku. V prvních dnech je vhodné se vyvarovat používání kosmetických a hygienických přípravků, aby chemické látky v nich obsažené nepozměnily barvu permanentu. Po deseti dnech od zákroku už není nic zakázáno – užívejte si proměnu a bavte se. Udělejte svůj život krásným! Dopřejte si radost a pohodlí z každého prožitého dne!  

studio permanentního make-upu

Volejte na moje číslo:

+420 608 266 074    salon JASMÍN

(Váš specialista na permanentní make up)