Teď půjde řeč o permanentním make-upu obočí. Může totiž dodat krásný přirozený vzhled i vyštípanému nebo jinak poškozenému obočí. Po aplikaci PMU dle vlastního přání  můžou být tenké nebo široké, hnědé, světlehnědé, šedé, černé - možnosti zde nemají meze.

PERMANENTNÍ MEKE-UP OBOČÍ

Barva se vybírá tak, aby vypadala maximálně přirozeně. Pro rusovlásky je optimální barvou  šedě-hnědá. Černovláskám jdou spíše čokoládové barvy a to světlé i tmavé. Blondýnkám, rudovláskám jdou k obličeji teplé rudo-hnědé odstíny. Pravdou je ale to, že barvy s hnědými odstíny po roce a pul blednou, proto je nutné ji dokorigovat.
U permanentního make-upu obočí se nikdy nepoužívá ryzá černá barva protože její aplikace má nádech modře-fialových odstínů a vypadá jako hrubé tetování. Je, ale v nabídce pro tyto účely speciální odstín se složením pigmentů šedé, hnědé a olivové. Tato barva se zdá jako černá a má tu výhodu že i po delší době nevydává odstín modré. 

Při výběru barvy je důležité si uvědomit, že hned po aplikaci barva ještě nebude vypadat jako ten přesně vybraný vzorek. 

Přírodní rysy obočí nemusí vždy optimálně se hodit na typ obličeje. Při permanentním make-upu se nejčastěji zvedají koncové chloupky nahoru. Obličej se po té stává více otevřený a mladý. Často se dokreslují periferní okraje obočí. Po té vzniká výsledek že původně chybějící nebo poškozená část obočí je prostě dokreslena.
Obočí je vždy asymetrické. Úkol specialisty je udělat obočí maximálně shodné a mířit k dosažení symetrii. Tak aby člověk při pohledu na obličej viděl, že obočí je absolutně stejné. Doopravdy, ale jedno obočí muže být o milimetr výš nebo níž než to druhé. Pokud ale zkusíte namalovat oboje obočí jak si přes kopírák uvidíte, že  obličej se pak naopak zdá pokřivený. Avšak ideální symetrie pro lidský obličej neexistuje.  

Pro anestézii obočí z pravidla postačí anestetická mast.
Používají  se dvě techniky permanentního make-upu obočí.

Technika „vlásky“

Po linii obočí se prokreslují malé čárky, které imitují vlásky.
Fanoušci této techniky zvýrazňuji to, že výsledek vždy vypadá maximálně přirozeně a to i při jakýchkoliv barvách. Tato technika se nejvíce hodí těm , kteří mají své husté obočí. V jiných případech bude z blízké vzdálenosti vidět že obočí je nakreslené což vypadá nepřirozeně. Technika „vlásky“ je mnohem těžší než zabarvování a proto zabere okolo 2 hodin.

Technika zabarvování

Přidává to stejný efekt jako tužka na obočí což jej dělá více hustými. Tuto techniku specialista radí u světlého obočí, protože čárky kreslené světlím pigmentem se málo čím liší od techniky zabarvování.
Její fanoušci říkají, že obočí ve výsledku vypadá absolutně přirozeně a esteticky. Jako by je měly zlehka zabarvené tužkou na obočí nebo stínama. Jíní ale ukazují na to, že mohutně a zcela zabarvené obočí nemusí vždy vypadat esteticky.
Procedura trvá zhruba do hodiny.
Po aplikaci permanentního make-upu zóna obočí prakticky ani neobtéká ani se nezačervená. V prvních dnech se obočí bude zdát příliš výrazné,  po týdnu naopak trošku bledé. Ale trápit se s tim nemusíte. Konečný výsledek přijde až po 2 týdnech. A otázka: „Je ji potřeba další korekce?“ – to se bude vědět až za měsíc. Jinak permanentní make-up obočí vydrží kolem dvou let.

Po proceduře a do konečného zahojení obočí specialista radí:
- omývat kůži kolem teplou vodou bez pomoci mycích prostředků
- nanášet hojící mast nejméně 3 krát během dne

Co specialista po proceduře neradí:
- připouštět vyschnutí a popraskání kůže
- napařovat obličej
- opalovat se
- v žádném případě násilně drbat
- dopouštět invazí prostředků s obsahem lihu do oblasti permanentního make-upu
- používat dekorativní kosmetiku

Doufám, že tyto rády budou pro Vás užitečné.

Dělejte svůj život krásným. Dopřejte si radost a pohodlí každý prožitý den.  

studio permanentního make-upu

Volejte na moje číslo:

608  266  074 - Mgr. Elena Verbická

(Váš specialista na permanentní make-up)